Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Przeżywamy najpiękniejszy miesiąc w roku - maj - miesiąc maryjny, to znaczy szczególnie poświęcony Matce Bożej. Rozpoczęliśmy go od Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski - 3.V, tego dnia szczególnie dziękowaliśmy Maryi za jej opiekę nad naszą ojczyzną, za to, że zawsze troszczyła się o Polskę, wspierała Polaków w walce o ojczyznę i nadal ma nas w swojej opiece.

Przez cały maj możemy oddawać cześć Maryi poprzez śpiew Litanii Loretańskiej, czy to przy figurze Matki Bożej, czy przy Jej obrazie. W naszym kraju bardzo popularne jest gromadzenie się przy różnych przydrożnych kapliczkach i wspólne śpiewanie Litanii do Matki Bożej. Warto wspomnieć przy tej okazji, że nabożeństwo majowe wprowadził i propagował w naszej stolicy św. Zygmunt Szczęsny Feliński - patron przedszkola. Pamiętajmy, że tak samo ważne jest nasze osobiste jej odmawianie w domu z rodziną. Zachęcamy całym sercem do tego, aby w tym miesiącu podjąć w swojej rodzinie codzienne odmawianie Litanii, aby powierzać Maryi siebie, swoich najbliższych i całą naszą ojczyznę, z jej wszystkimi troskami i problemami, szczególnie teraz w czasie epidemii. Pamiętajmy, że Maryja jest mamą każdego z nas i tak jak matka kocha nas całym sercem!

  

Przedszkolaki we wszystkich grupach wraz ze swoimi paniami zaczęły wypatrywać wiosny! Coraz częściej dzieci można spotkać na spacerach, podczas których obserwują przyrodę i zachodzące w niej zmiany oraz słuchają śpiewu ptaków, których na terenie jest dużo. Rozmawiają na temat tego, co rośnie wiosną; poznają wiele wiosennych kwiatów.

We wtorek, 10 marca dzieci z wszystkich grup w przedszkolu uczestniczyły w wycieczce do Smart Kids Planet czyli Centrum Mądrej Zabawy, mieszczącym się na stadionie PGE Narodowy. Miejsce to jest podzielone jest na 6 tematycznych stref, a w każdej z nich stworzona jest możliwość na kreatywną zabawę, naukę przez eksperymentowanie, ćwiczenia percepcji, motoryki i wyobraźni.

W czwartek, 5 marca dzieci z grupy Motylków wraz z panią Karoliną, poranne zajęcia rozpoczęły kulinarnie. Okazało się to bardzo dobrym początkiem dnia, czego dowodem było to, z jak wielkim apetytem Motylki zjadały śniadanie. Pewnie dlatego, że same je sobie przygotowały!

We wtorek, 3 marca odwiedził nasze przedszkole p. Robert G., czyli znany nam Jaś Pociecha. "Wielki Post ze św. Janem Pawłem II" to temat tego spotkania. Wiadomo, że Jan Paweł II był przyjacielem dzieci. W związku ze zbliżającą się 100-letnią rocznicą urodzin tego Wielkiego Polaka, Jaś Pociecha przypomniał, a większość dziec zapoznał z osobą Jana Pawła II, opowiadając o Jego wielkim oddaniu Matce Bożej, Kościołowi i Ojczyźnie.

Na marcowych zajęciach Leśnej Stolarni, w poniedziałek powstawały budki lęgowe dla ptaków. Dzieci oczywiście pod czujnym okiem fachowców składały z wielkim zaangażowaniem swoje budki, które jak zawsze po skończonej pracy, zabrały z wielką satysfakcją do domów.

Nasze 5, 6-latki z  grupy Żabek wspólnie z p. Kasią przerabiały w ostatnim tygodniu tj. 24-28 lutego zagadnienia związane z kosmosem. Zastanawiały się, dlaczego istnieje dzień i noc? Jakie obiekty znajdują się w kosmosie? Ile planet zawiera Układ Słoneczny? Na te i inne pytania wszystkie dzieci z grupy znają już odpowiedź.

Zobacz także