Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W sobotę 27 czerwca w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2019/2020. Jednak nasi pomysłowi rodzice rozpoczęli świętowanie już w piątek wieczorem, organizując rodzinny biwak na polanie. Ok. godz. 20.00, a niektórzy nawet wcześniej, przybyli z namiotami i rozpoczęło się biwakowanie, na którym nie zabrakło oczywiście wspólnego ogniska, sportowych zabaw na boisku a nawet strzelania z łuku.

Wielki sukces! Lilka z grupy Żabek została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsze dźwięki natury” organizowanym na Litwie. Praca Lilki znalazła się pośród trzydziestu najlepszych. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiej pracy:

 

W poniedziałek 15 czerwca odbyło się w przedszkolu rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. "Gdy św. Jan Paweł II był malutki - dzieciństwo papieża widziane oczami dziecka", który koordynowała p. Kasia z gr. Żabek.

Pierwszego czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu Pieśni i Piosenki Maryjnej, który odbywał się w maju. Dla przypomnienia, każdy mógł nagrać śpiewaną przez siebie piosenkę i przesłać ją do przedszkola. W konkursie wzięło udział kilkunastu uczestników, którym serdecznie gratulujemy!

W poniedziałek 1. czerwca w naszym przedszkolu znowu zrobiło się głośno! Po długiej przerwie część przedszkolaków wróciła do swoich grup. Wspólnie z dziećmi mogliśmy przeżywać ich święto. Skoro Dzień Dziecka to tylko radosna zabawa! Nie brakowało jej przez cały dzień. Każda grupa na swój sposób umilała sobie czas...

Przeżywamy najpiękniejszy miesiąc w roku - maj - miesiąc maryjny, to znaczy szczególnie poświęcony Matce Bożej. Rozpoczęliśmy go od Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski - 3.V, tego dnia szczególnie dziękowaliśmy Maryi za jej opiekę nad naszą ojczyzną, za to, że zawsze troszczyła się o Polskę, wspierała Polaków w walce o ojczyznę i nadal ma nas w swojej opiece.

Przez cały maj możemy oddawać cześć Maryi poprzez śpiew Litanii Loretańskiej, czy to przy figurze Matki Bożej, czy przy Jej obrazie. W naszym kraju bardzo popularne jest gromadzenie się przy różnych przydrożnych kapliczkach i wspólne śpiewanie Litanii do Matki Bożej. Warto wspomnieć przy tej okazji, że nabożeństwo majowe wprowadził i propagował w naszej stolicy św. Zygmunt Szczęsny Feliński - patron przedszkola. Pamiętajmy, że tak samo ważne jest nasze osobiste jej odmawianie w domu z rodziną. Zachęcamy całym sercem do tego, aby w tym miesiącu podjąć w swojej rodzinie codzienne odmawianie Litanii, aby powierzać Maryi siebie, swoich najbliższych i całą naszą ojczyznę, z jej wszystkimi troskami i problemami, szczególnie teraz w czasie epidemii. Pamiętajmy, że Maryja jest mamą każdego z nas i tak jak matka kocha nas całym sercem!

  

Przedszkolaki we wszystkich grupach wraz ze swoimi paniami zaczęły wypatrywać wiosny! Coraz częściej dzieci można spotkać na spacerach, podczas których obserwują przyrodę i zachodzące w niej zmiany oraz słuchają śpiewu ptaków, których na terenie jest dużo. Rozmawiają na temat tego, co rośnie wiosną; poznają wiele wiosennych kwiatów.

Zobacz także